تاسیسات استخر و جکوزی بررسی اجزا و قسمت‌های اصلی-بوتانب

این بخش کلیه اجزا از لوله کشی استخر گرفته تا طراحی سیستم تصفیه آب و هیتر (گرم کردن آب) را شامل می شود. تاسیسات مکانیکی استخر شما از چندین قسمت مشخص تشکیل شده است که با هم کار می کنند تا آب استخر شما را حرکت دهد. گرمکن‌های خورشیدی، پیچیده‌ترین مجله خبری تاسیسات ساختمان نوع از تامین انرژی گرم‌کن‌ها هستند و از انرژی خورشید برای گرم کردن آب استخر بهره می‌برند. این مدل از گرم‌کن‌ها نسبت به سایر مدل‌ها دوام و ماندگاری پایین‌تری دارند ولی کاملا سازگار با محیط زیست هستند و هیچ‌گونه آلودگی ایجاد نمی‌کنند.

سیستم پمپاژ درتاسیسات استخر

برتری منابع کویل دار نسبت به دیگر دستگاههای تولید کننده آبگرم بهداشتی نظیر منابع دو جداره این است که فقط از یک بدنه استفاده شده و پس از بروز اشکالاتی مانند ترکیدگی و یا رسوب گرفتگی کاملا قابل تعمیر می‌باشند. ضمنا بخاطر وجود منبع اصلیانتقال حرارت (کویل) در داخل منبع، افت حرارتی آن بسیار کم می‌باشد. متداول­ترین روش برای تولید آبگرم بهداشتی مصرفی و ذخیره این آب، استفاده از منابع کویل­دار می‌باشد. بهترین روش اجرای تصفیه خانه استخر در نزدیک ترین بخش به دیواره استخر به صورتی که پمپ جت جکوزی در نزدیکی جکوزی قرار گیرد بهتر است ارتفاع کف موتورخانه جکوزی نیم متر پایین تر از کف تمام شده استخر باشد تا پمپ های تصفیه خانه استخر همیشه آب داشته باشند. تاسیسات جکوزی بسیار مشابه به استخر میباشد با این تفاوت که در ساخت جکوزی محل نازل ها و پمپ جت یا ماساژ جکوزی نیز باید در نظر گرفته شود.

با توجه به تمامی این مسائل در ادامه شما را بیشتر با سایر تجهیزات و تاسیسات استخر آشنا خواهیم کرد که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در کنار این مسائل می توان گفت که یک استخر شنا شاید شامل سونا و جکوزی نیز شود که این محیط ها نیز به صورت مشخص نیاز به استفاده از تجهیزات هیدرولیک مخصوص خود می شود. باید دقت داشته باشید که تاسیسات مورد استفاده در استخر و جکوزی با تاسیساتی که در یک ساختمان مورد استفاده است تفاوت هایی را دارا می باشد.

برای ایجاد این شرایط لازم است تا با استفاده از تاسیسات باید این محیط را برای استفاده مهیا کرد. اگر قصد دارید صفر تاصد ساخت استخر خود را به یک تیم حرفه ایی بسپارید، با بخش فنی پولتجهیز در تماس باشید، تیم تخصصی م کلیه مراحل طراحی ساخت و اجرای استخر شما را ازابتدا تا انتها وبا گرانتی معتبر بر عهده میگیرد. استخر های فایبر گلاس اجرای ساده تری نسبت به استخر های بتنی دارند ولی قیمت تمام شده ساخت استخر فایبر گلاس بالاتر از استخر های بتنی می باشد. کارشناسان کلینیک در زمینه برق تأسیسات و سیستم های کنترلی تاسیسات نیز کاملا مسلط هستند.

این تجهیزات به صورت حرفه ای مورد استفاده بوده و امروزه به یکی از بهترین انتخاب های پیش روی شما تبدیل شده است که باید با دقت بسیار بالایی مورد استفاده قرار گیرد. در واقع می توان گفت که مخازن شنی می توانند آلودگی ها را با گذر آب دریافت کنند و در واقع نیروی جاذبه در کنار حجم بالای شن به تصفیه کردن آب کمک شایانی می کند. فیلتر دیاتمیک از استوانه‌ها متعددی از جنس مونل (آلیاژی متشکل نیکل، مس، آهن و منگز)، اکسید آلومینیوم و برخی مواد خنثی دیگر است. این مواد به هم بافته شده‌اند و روی آن‌ها پوشش خاک سیلیسی فیلتر به‌عنوان ماده‌ی صافی قرار می‌گیرد. از آن‌جا که امکان دارد دست، پا، یا موی شناگران در آبکش‌های گیر کند، درپوش‌های مخصوصی نیز برای آبکش‌ها تعبیه شده است. علاوه بر آبکش‌ها، در سیستم آبگذر استخر از کف‌گیرها هم استفاده می‌شود.

همواره محلی برای عبور تیم های نگهداری فیلترها پمپ ها و مبدل ها در نظر بگیرید. تصفیه خانه استخر باید توسط تیم حرفه ایی مجری استخر طراحی و ساخته شود، ابتدا باید محل اجرای تصفیه خانه استخر انتخاب شود، برای این کار ارتفاع کف تصفیه خانه باید حدود 30 سانتی متر پایین تر از کف پر عمق استخر در نظر گرفته شود. اجرای تصفیه خانه استخر مطابق استاندارد DIN آلمان شماره مورد بررسی قرار میگیرد در فضای تصفیه خانه استخر محل نگهداری و اسید شوری مبدل حرارتی استخر وجکوزی و دیگ آب گرم استخرو همچنینم حل لازم جهت بک واش فیلتر شنی استخر و همچنین جکوزی باید در نظر گرفته شود. در ادامه با پاسخ به سؤال چگونه آب استخر رو تمیز نگه داریم، با ما همراه باشید.

شیرهای کنترل در مدار گردش آب دو نوع دارد که عبارت‌اند از نوع دستی و نوع اتوماتیک. نوع دستی همان‌طور که از نام آن مشخص است، شامل دستگیره‌ای است که با دست عمل باز و‌بسته‌شده مسیر لوله را انجام می‌دهد. شیرهای اتوماتیک به پنل متصل هستند و فرمان باز و‌بسته‌شدن را از پنل دریافت می‌کنند. تأسیسات استخر بر اساس امکاناتی که دارد متفاوت است و محدود به چند آیتم ثابت نمی‌شود.

مراحل ساخت استخر

برای تامین گرمای مورد نیاز استخر از یک یا چند دستگاهبویلردر کنار یکدیگر استفاده می کنیم. برای بهره برداری مناسب ازسونایبخار، باید رطوبت نسبی تا ۹۹ درصد را برای آن فراهم کرد. قلب سیستم پمپ استخر شماست ، که تنها بخشی از سیستم است که به طور فعال آب را حرکت می دهد. بقیه سیستم پمپ را سرویس می کند یا با آن کار می کند تا سایر عملکردها را برای تمیز نگه داشتن استخر شما انجام دهد. در ضمن باید به صورت اتوماتیک مواد شیمیایی استخر آنالیز شده و این مواد، خودکار به استخر تزریق شوند. به همین منظور قصد داریم در این مقاله با معرفی اجزای مهم و اساسی تاسیسات بکار رفته در استخرها شما را با این مقوله بیشتر آشنا کنیم.

در صورتی که می خواهید تجهیزات استخر خود را تکمیل کنید، سیستم آبگذر می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد که همواره در دسترس شما می باشد و در واقع یکی از مهم ترین تجهیزات پیش روی شما می باشد. در صورتی که می خواهید در این زمینه بیشتر بدانید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. تاسیسات استخر نیز مانند تاسیسات ساختمانی از بخش های مکانیکی و الکتریکی ترکیب شده است که زیرساخت های لازم را برای عملیاتی کردن استخر مهیا و آماده می کند. بهتر است بدانید استخرهای خانگی در این سال های اخیر با پیشرفت صنعت ساختمان سازی و ساخت مجموعه های آبی در منازل بسیار پیشرفت کرده که جزء زیر مجموعه رشته مهندسی ساختمان می باشد. این غلاف‌ها بهتر است که حداقل 2 برابر قطر لوله‌های تصفیه کف استخر باشند ،چرا که در بسیاری از موارد که طول استخر تا تصفیه خانه زیاد است و نیاز به آن است که دو لوله به هم متصل کنند نیازمند استفاده از اتصالاتی مانند بوشن هستیم .

  • تبادل حرارت انجام شده باعث گرم شدن لوله مسی و در نهایت گرم شدن آب سرد خارج لوله که آنرا احاطه کرده است می‌شود.
  • که یکی از مراکز معتبر و مجرب فروشگاهی، و یک مرکز فروش تجهیزات استخر حرفه ای می باشد، بزنید.
  • به این شکل که تمام بخش ها و قطعات بکار رفته در آن اعم از چراغ ها، آب‌نما ها، پمپ‌ ها، کنترل‌کننده‌ های مواد شیمیایی، جت‌ های‌ جکوزی و … کاملا اتوماتیک هستند و می‌توان بدون هیچ مشکلی به راحتی مدیریت آن‌ها را در دست گرفته و کنترل کرد.
  • در صورتی تاسیسات به درستی نصب شده باشد، استخر می تواند کارایی بسیار زیادی داشته باشد.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر از سایت اختصاصی استخر, سونا و جکوزی دیدن فرمائید.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار