تولیدی فولاد نورد کشش مفتول | fouladgostar

رول ها را در دما تولیدی مدتی نگهداری کرده و سپس از بین غلتک های نورد عبور می دهند. در سال های گذشته، نیاز مشتریان جهت دقت ابعادی با جدیت بیشتری در نظر گرفته می شود و برای رفع این نیاز، تغییرات چشمگیری در چیدمان ایستگاه های نورد محصولات مفوتلیدر پروسه نوسازی خط نورد انجام گرفته است. طرح نهایی انتخاب شده شامل استفاده از نورد تک مرحله ای برای کارخانه هایی که دارای نورد میانی در هر چهار مرحله هستند تا دوباره بتواند تأثیر تغییر در تعداد نورد همزمان در مرحله ها را افزایش دهند. علاوه بر این، طرح به کارگیری نورد سه غلتکی مناسب برای نورد با دقت بالا به عنوان نورد جدید انتخاب می شود.

کانوایر خط مونتاژ قطعات خودرو

دستگاه های نورد با مدل های مختلف 2 غلطکه ، 3 غلطکه و 4 غلطکه می باشند. در این فیلم آموزشی ابتدا با دستگاه نورد طلاسازی، نحوه باز و بست توپی ها و سرویس دستگاه آشنا خواهید شد. سپس توضیحات کاملی درباره تولید مفتول با استفاده از نورد برقی خدمتتان ارایه خواهد صنایع مفتولی فولاد گستر شد. در نهایت با اصطلاحات و تکنیک های مخصوص این بخش مانند مفهوم کیمین و تاباندن مفتول آشنایی کامل خواهید یافت.

فرآیند نورد مفتول با توجه به طراحی و چیدمان غلتک ها به چند دسته تقسیم میشود؛ همانطور که گفتیم استفاده از چندین غلتک در دستگاه نورد مفتول باعث کاهش قطر غلتک کاری میشود و با کاهش قطر غلتک کاری سطح تماس آن با ماده پایین می آید و در نتیجه اصطکاک فرآیند نیز کاهش محسوسی خواهد داشت. این نوع نورد در اصل همان نورد گرم است؛ اما پردازش بیشتری دارد.این روش برای تولید محصولات با ابعاد دقیق تر کاربرد دارد. در این روش به این دلیل ابعاد دقیق تر هستند، دمای محیط نورد باید کمتر از دمای تبلور مجدد آن باشد.

نورد چیست؟

مفتول فنر علاوه بر اینکه برای ساخت انواع فنر به کار برده میشوند در صنایع نظامی، پتروشیمی، ساخت لوازم خانگی، هیدرولیک و پنوماتیک، نساجی، خودروسازی، نفت و گاز، پتروشیمی، برق و الکترونیک نیز کاربرد دارند. همچنین در این روش بدون نیاز به حرارت و گرما تغییر شکل روی قطعات صورت میگیرد و عموما از تنش های مکانیکی برای تغییر ساختار فلز استفاده میشود. از آن جا که تمامی قطعات کوچک و دقیق استفاده شده در ماشین آلات مثل پیچ از طریق فورج سرد تولید می شوند، در نتیجه دقت بسیار بالا در ساخت محصولات مفتولی که در ساخت این محصولات استفاده می شود لازم است.

  • به خاطر فشار شدیدی که از دو غلتک به آن ماده وارد می شود، ضخامت آن ماده کاهش پیدا می کند.
  • این فرایند یکی از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌های شکل دادن می باشد و فرآیند نورد یعنی تغییر شکل پلاستیک ماده از طریق عبور بین غلتک‌ها است.
  • همچنین سرعت تولید نیز از طریق تعویض موتورهای نورد پایانی و ماشین های حلقه کننده سیم مفتول جدید در سالهای پیش و از طرف دیگر با به کارگیری سیستم های جدید کنترل کارخانه های نورد به عنوان یک تغییر کلی، افزایش یافته است.
  • پس از آن کوشش شد از غلتکهای بزرگتر و سنگین تر استفاده شود و گشتاور لازم برای به چرخش درآوردن آن‌ها بوسیله نیروی اسب یا پره‌های آبی تأمین می‌شد.
  • در اثر تنش فشاری اعمال شده توسط غلطک‌ها ضخامت ماده کاهش می‌یابد.
  • برای تهیه و سفارش مفتول نورد شده ، پروفیل درب و پنجره ، مقاطع زد ، نبشی و چهار چوبی می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با کارشناسان ما در شرکت صدرا پروفیل تهران تماس بگیرید و سفارش خود را انجام دهید.

بعضی از شمش‌هایی که مخصوص تولید ورق های فولادی هستند، امکان دارد  ۲۰ تن یا بیشتر وزن و حداقل ۰.۳  متر ضخامت داشته باشند. از هنگامی که بهره برداری از نوردها آغاز شده است، پیشرفت هایی در کیفیت و بهبود محصولات فولادی از طریق اقداماتی مانند تغییر از کوره گرمایش به نوع بستر متحرک و همچنین کاهش عیوب سطحی ایجاد شده است. از دستگاه‌های نورد به‌طور بسیار گسترده‌ای برای گرم‌کاری و سردکاری بسیاری از فلزات و آلیاژها، در اندازه‌های بسیار متنوع استفاده می‌شود. برخی از شمش‌هایی که به تولید ورق فولادی اختصاص داده شده‌اند ممکن است ۲۰ تن یا بیشتر وزن و حداقل ۰.۳m ضخامت داشته باشند. یک کارخانه نورد ممکن است به تنهایی در هر هفته ۵۰۰۰۰ تن تختال فولادی با پهنای تا حدود ۱.۸mتولید کند.

لیست نورد مفتول، به ترتیب توان و زمان

تولیدی فولاد نورد کشش مفتول | fouladgostar