نشانه‌های هوا گرفتن رادیاتور شوفاژ + آموزش هواگیری مجله آچاره-بوتانب

آب گرم شده توسط پمپ موجود در موتورخانه و از طریق لوله کشی به قسمت‌های مختلف ساختمان هدایت شده و وارد رادیاتورهای موجود در واحدها می‌گردد. در صورتی که هوا در داخل پکیج باشد فشار آن کم‌تر از 1.5 بار در روی صفحه مشخص می‌شود. امکان دارد بعد از انجام هواگیری هنوز رادیاتور شوفاژ سرد باشد دلایل آن در زیر عنوان می‌شود. بهتر است رادیاتور شوفاژ را در مکانی نصب کنید که محل ورود سرما به محیط است.

دیگ شوفاژکار 1300 سوپرهیت 19 پره

سازنده هایی که در این زمینه فعالیت دارند، از لایه های نازک فولاد در ساخت بدنه این رادیاتورها استفاده کردند. بنابراین رادیاتور پانلی فولادی دارای کیفیت و گرمادهی بالاتری نسبت به مدل های قدیمی است. اگر این بخش به درستی کار نکند منجر به سرد شدن رادیاتور می‌شود. در صورتی که رادیاتورها پمپ حرارتی دارند، احتمالاً مشکل از همین‌جاست.

برای انتخاب مناسب باید متراژ محیط مورد نظر را بر ظرفیت گرمایی هر متر رادیاتور پنلی تقسیم کنیم ، به طور میانگین هر یک متر آن 1750 کیلوکالری ظرفیت گرمایی دارد . رادیاتور یکی از سیستم های گرمایشی پر کاربرد می باشد که به پکیج و یا موتورخانه مرکزی متصل مجله خبری تاسیسات ساختمان می شود و باعث انتقال گرما به محیط پیرامون خود می گردد. استفاده از رادیاتور زمانی امکان پذیر است که فاصله کف تا سقف ساختمان 3 متر باشد در غیر این صورت بهتر است از سیستم های گرمایشی دیگر مانند هواساز، فن کویل و سایر سیستم ها استفاده نمایید.

  • زمانی که هوا درون رادیاتور شوفاژ وجود داشته باشد، حرکت هوا درون لوله‌کشی آن باعث ایجاد سر و صدا خواهد شد.
  • سومین خروجی برگشت آبگرم مصرفی میباشد که با نام خروجی آبگرم شناخته می شود.
  • مزیت های مهم این رادیاتورها وزن سبک، مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی و شکل مدرن و زیبای آن است.

کیفیت محصول تنها ویژگی مثبت بوتان نیست و پس از خرید نیز خدمات پس از فروش عالی را به مخاطبین خود ارائه می دهند. رادیاتور را می توان یک نوع مبدل حرارتی نامید که گرمای آبگرم تولید شده توسط موتورخانه یا پکیج را از طریق تماس سطحی با هوا به محیط داخلی ساختمان منتقل می کند. رادیاتورهایی که در سیستم گرمایشی شوفاژ مورد استفاده قرار می گیرند معمولا از جنس آلومینیوم و یا آلیاژ فولاد می باشند.

هواگیری باعث افزایش عمر کلیه تجهیزات شامل دیگ، پمپ ها، رادیاتورها، پکیج و… تا آنجا که امکان دارد فضای اطراف رادیاتورها برای گردش بهتر هوا و افزایش بازدهی و قدرت حرارتی رادیاتور باید باز باشد. بنابراین سعی کنید انواع پوشش ها و موانع را (مانند پرده ، مبلمان و…) از جلوی رادیاتور دور کنید.

همه چیز در مورد رادیاتور شوفاژ

هر یک از این جنس ها از نظر کارکرد و بازدهی گرمایی متفاوت هستند. رادیاتورهایی که از جنس آلیاژ فولاد هستند، بازدهی گرمایی بالایی دارند و سیستم گرمایی مناسبی برای مناطق سرد و کوهستانی به شمار می آیند. رادیاتورهایی که از جنس آلیاژ آلومینیوم هستند، برای آب و هوای مرطوب مناسب هستند. همچنین رادیاتورهای آلومینیومی برای محیط هایی که مستعد رطوبت هستند، مانند حمام و استخر و… گزینه مناسبی محسوب می شوند.