کتاب طراحی آسانسور شرکت آسانسور و پله برقی هیرو | elitarchgroup

همان طور که گفتیم، یک نقشه کاربردی و مفید علاوه بر مشخص کردن راه، اطلاعات جامعی نیز در اختیار ما می گذارد. ضمن اینکه این اطلاعات خود می تواند ادامه روند کار را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل مهم ترین اطلاعتی که در زمان طراحی آسانسور در اختیار ما قرار می گیرد را شرح می دهیم. از مزایای نصب آسانسور در چشم پله می‌توان به استفاده بهینه از فضای ساختمان اشاره کرد. در این مورد نیازی به تخریب و آسیب به ساختمان نیست، و به راحتی می‌توان بالابر را نصب کرد. مهندسان اغلب می‌توانند طراحی را طوری انجام دهند که به نمای بیرونی ساختمان آسیبی وارد نشود.

آسانسور‌های کششی شرکت الماس آسانسور به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در فضا صرفه‌جویی کنند، زیرا به موتورخانه نمای جی اف ار سی نیاز ندارند. اگرچه آسانسور‌های کششی برای مصارف خانگی طراحی شده‌اند، اما از همان فناوری آسانسور‌های موجود در ساختمان‌های تجاری استفاده می‌کنند. یکی از برجسته‌ترین مزایای آسانسور کششی این است که، بی‌صدا و روان کار می‌کند.

  • برای طراحی آسانسور و بالابر در این نرم افزار می‌توان از محیط‌های 2 بعدی و 3 بعدی استفاده کرد.
  • آسانسور یا بالابر، با نام انگلیسی Elevator یا Lift نیز شناخته می‌شود.
  • این وظیفه شرکت آسانسور مجری پروژه شماست که با پرسش دقیق، از نیازهای شما آگاه شود تا بتواند بهترین عملکرد را در طراحی آسانسور داشته باشد.
  • مهندسان وقتی تصمیم به ساخت یک آسانسور می گیرند می توانند با استفاده از واقیت مجازی و شبیه سازی ها ، فضای داخلی آسنسور را قبل از ساخت نمونه اولیه تجربه کنند.
  • با جمع بندی بندهای 5-1 و 5-4 از استاندارد 2800 به این نتیجه می رسیم که آسانسور یک عضو غیر سازه ای می باشد.
  • برای این کار می توان از نرم افزارهای SAP2000 یا ETABS استفاده نمود.
کتاب طراحی آسانسور شرکت آسانسور و پله برقی هیرو | elitarchgroup

این نرم افزار در این زمینه کمک شایانی به مهندسان و معماران می کند. طراحی کابین آسانسورهیچ فضای دیگری در ساختمان شما به اندازه داخل آسانسور شما مورد توجه قرار نمی گیرد؛‌ بنابراین مهم است که برای طراحی داخلی آسانسور برنامه ریزی کنید. در نظر داشته باشید که طرح های مختلف هزینه متفاوتی را نیز به دنبال دارند. در کل طراحی و نصب آسانسور نیاز به برسی های محاسبات پیچیده و نقشه کشی های دقیق دارد و تمام این موارد باید توسط افرادی مجرب و با تجربه انجام شوند. اساسی ترین و اصلی ترین قدم قبل از نصب، طراحی آسانسور، نقشه کشی و آنالیز ترافیک ساختمان و آسانسور میباشد.

بارگذاری آسانسور در etabs

همچنین امکان طراحی آسانسوربرای خانه‌های قدیمی یا ساخته شده نیز وجود دارد. خانه را می‌توان بازسازی کرد تا امکان نصب آسانسور مسکونی فراهم شود. محاسبه و بررسی دقیق و جزئی تمامی نیروها و بارهای اضافه و وارده به سازه اصلی آسانسور، با توجه به مکانیزم حرکتی آسانسور که می‌تواند در انواع کششی یا هیدرولیکی اجرا شود. تحلیل و بررسی اصولی ترافیک ساختمان و مشخص کردن ابعاد آسانسور با توجه به همین اندازه‌ها. این موضوع مخصوصا در ساختمان‌های با طبقات زیاد و ترافیک بالا اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. استاندارد آسانسور باید در تمام مراحل و جزییات طراحی آسانسور رعایت شود.

بخش ششم: کتاب های الکترونیک، استانداردها و کاتالوگ ها

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار